Ahşabın sıcaklığı ve taşıma gücü, lamine ahşap kirişle beraber yapılarınıza doğal güzellik katmaktadır. Nem oranı % 10 – 12′ ye kadar düşürülmüş fırın kurusu kerestelerin özel tutkal ile üst üste lamine edilerek ahşap yapı elemanı haline getirilme işlemi olan lamine ahşap kiriş, ladin – çam ağacından üretilmiş ve özel fırınlarda kurutulmuş en az üç kerestenin tutkallanması ve preslenmesi ile oluşur.

Tüm ürünler Alman Standardı DIN 4074, DIN 1052/1 ve Avrupa Standartları olan EN 386 ve ÖNORM 4100-2 standart kriterlerine uygun olarak üretilmektedir. Lamine ahşap kiriş sistemiyle kolon, kiriş, kemer, makas bunun gibi düz ve kavisli olmak üzere değişik formlarda malzeme üretilebilir.

Modern teknolojinin kullanımı ve endüstriyel üretim sayesinde Lamine kiriş, aynı kesitteki tek parça ağaca göre daha güçlüdür, fırın kurusu olduğundan zamanla dönme, çalışma gibi sorunlar yaratmaz.

Özgün mekân tasarımına imkân tanır. Dekoratiftir, kaplama ihtiyacı göstermez. Depreme karşı çok dayanıklı, yangına direnci yüksek, nefes alır bir malzemedir. Isı yalıtım değeri yüksektir, bakım maliyeti azdır, akustik özelliği yüksek, hafif bir malzemedir.

Lamine Ahşap Kiriş Kullanım Alanları;

  • Yüksek taşıma gücü, boyutsal istikrarı ve az çatlaklı yapı elemanları talep eden konutlar (kolonlar, eşikler, mertekler ve görünen döşeme kirişleri)
  • Yüksek yükler ve büyük açıklıklar için yapı elemanları
  • Yüksek derecede estetik, form ve boyutsal istikrarı talep eden yapı elemanları
  • Köprü, kule ve benzeri özel yapılar
  • Spor salonları, konser salonları, fabrikalar ve depo binaları
  • Konut ve ticari yapılarda kolon ve döşeme kirişleri