Bağ direği beton, demir ve ahşap olmak üzere 3 farklı malzemeden imal edilir. Bunlardan en sağlıklı ve en kullanışlı olanı ahşaptır. Betona ve demire göre mukavemetlidir. Emprenye maddesi, çevre ve insan sağlığına zararsız, arsenik vb. zehirli maddeler içermeyen, bakır – azol bileşikleri bulundurmaktadır. Emprenye işlemiyle ahşabın  son boyutlarında bir değişme meydana gelmez ve birlikte kullanılan metal bağlantı elemanlarında korozyona sebep olmaz. Yerinde müdaheleye izin verir.

Normal şartlar altında ömrü 5 yıl olan ahşap direk, emprenye ile güçlendirilerek dayanıklılık süresi 10 kat arttırılmaktadır. Bugün çevremizde gördüğümüz telefon direkleri bunun bir örneğidir. Beton direkler ise yaz – kış ısı farkından ve darbelerden dolayı çabuk deforme olur. Ayrıca zamanla oksitlenmesinden dolayı çevreye ve meyvelere zarar vermektedir. Metal direkler de zamanla oksitlenir ve ayrıca kendi sıcaklığını meyveye geçirerek ürüne zarar verir. Dolayısı ile günümüzde emprenyeli ahşap bağ direği, çiftçiler tarafından üzüm ve elma başta olmak üzere pek çok meyve bahçesinde ağırlıklı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ahşap direk hafif olduğu için toprağa dikimi rahattır. Beton direk, bağda 3 asmada 1 dikilirken, ahşap direk 4 asmada 1 dikilmektedir. Diğer ürünlere göre avantajlı geri dönüşümü olan doğal bir malzemedir.

Emprenyeli ahşap bağ direği, üzüm ve elma bahçelerinde meyve ağaçlarına destek olarak toprakla temas etmesini önler. Yoğun kış şartlarında bağ direkleri sayesinde meyve bahçelerinin üzerine koruma filesi çekilerek meyveler koruma altına alınmaktadır. Aynı zamanda emprenye maddesi sayesinde haşeratı uzak tutar.

İhtiyacınız olan emprenyeli ahşap bağ direklerini Baş – Ara direk olarak, Duvar, Tek T, Çift T, ve V tipi olarak kullanmak üzere, dilerseniz gerekli baş kesimleri yapılmış hali ile sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca bağ direği bağlantı ve montaj modelleri için;

  • Duvar tipi montaj modeli için tıklayınız.
  • Tek T tipi montaj modeli için tıklayınız.
  • Çift T tipi montaj modeli için tıklayınız.
  • V Tipi montaj modeli için tıklayınız.

2012 yılından bu yana Bulgaristan fabrikamızda bağ direği ile birlikte, sırık ve tornalı direk olarak farklı alanlarda kullanabilmeniz amacıyla siz müşterilerimizin hizmetine, Q6’dan Q20 cm çapa kadar sınırsız boy seçeneği sunmaktayız.

Kullanım alanları sırası ile; bağ direği, sabitleme kazığı, park, bahçe ve peyzaj alanları, kütük ev yapımı, taşıyıcı kolon, telefon direkleri ve dekoratif ahşap işleri…

  • Bağ direği broşürü için lütfen tıklayınız.